Masožravky

Blog

Výstava masožravých rostlin v pražské Botanické zahradě v Troji 2012

Stejně jako i v letech minulých se i letos sejdeme od 15.-23. září 2012 na tradiční podzimní výstavě. Otevřeno od 9. hod do 19. hod., úterý až neděle. (Pozor: V pondělí 17.9. je BZ zavřena.)

Výstava masožravých rostlin v pražské botanické zahradě v Troji

Právě probíhá největší výstava masožravek, kterou lze v České republice vidět. Jako obvykle se koná v botanické zahradě Praha a doposud ji shlédlo přes tisíc spokojených návštěvníků. Pospěšte si, výstava končí již tuto neděli 26. září 2010 a další šance bude až za rok!

Trable s nákupy rostlin na internetu

Dnes jsem na jednom internetovém fóru, objevil toto půvabné povzdechnutí, jistého zákazníka jednoho amerického internetového masožravého obchůdku, které je však natolik univerzální a platné i pro naše končiny, že jsem si ho dovolil volně přeložit. Tak si ho užijte. (1. srpna 2010)

Jarní toulky masožravou přírodou

V minulých týdnech jsme zažívali neskutečný shon. Hromadné jarní přesazování, hektický začátek prodeje a spousta dalších nezbytných činností nutných k chodu našeho zahradnictví, nám nedovolilo téměř vydechnout. A to byl také důvod, proč jsem blog v posledních týdnech poněkud zanedbával. (19. června 2010)

Výstava: Masožravé rostliny a jejich bydliště

Pozvánka na jedinečnou výstavu v prostorách Botanické zahrady města Liberec, kterou jsem měl tu čest také navštívit. (6. dubna 2010)

Začátek jarního prodeje rostlin na masozravky.com

Protože od spuštění našeho nového e-shopu na dostávám každodenně mnoho dotazů od natěšených pěstitelů na které už přišlo jaro, kdy už konečně začneme prodávat živé rostliny, rád bych to napsal tady. (24. února 2010)

Že by tu už konečně bylo jaro ?!?

Poslední dny jsou skutečně předjarní. A podle sílícího sluníčka a rychle tajícího sněhu lze předpokládat, že letošní dlouhá zima nám končí. Naprosto ideální čas podívat se opět do skleníku. (22.února 2010)

Zimní pohoda

Během zimy zažívá pěstitel rostlin pohodu a klídek. A tak miluji, když zrovna sněží a všechno "zdánlivě" spí v očekávání příchodu jara. A já tak mám trochu času i na jiné aktivity, ale hlavně na odpočinek, před hektickým začátkem sezóny.... (10. ledna 2010)

Šťastné a veselé svátky vánoční a Nový Rok 2010.

Vánoce jsou tady! Vánoce jsou tady! Vánoce jsou tady! Vánoce jsou tady! Vánoce jsou tady! Vánoce jsou tady! Vánoce jsou tady! Vánoce jsou tady! Vánoce jsou tady! Vánoce jsou tady!

Podzimní masožravá zahrádka

Počasí posledních dnů mě skutečně zaskočilo. A tak nyní a o 14 dnů dříve než loni, finišujeme s každoročními přesuny rostlin na jejich zimoviště. Ale i přes toto momentální vypětí mi dovolte alespoň pár snímků z jiné masožravé zahrádky. Budou vás určitě zajímat. (18. října 2009)